Karolína Plíšková nezvládla na turnaji v Římě emoce...

Karolína Plíšková o sobě dala na turnaji v Římě pořádně vědět, nikoli však výkony, ale nezvládnutými emocemi. Česká tenistka se po nečekané porážce od Marie Sakkariové nesmířila s nepřesnými výroky rozhodčích a ve vzteku rozmlátila raketou boční stěnu stoličky, z níž řídí utkání sudí. Plíškovou nejspíš nemine tučná pokuta.

Česká jednička po utkání, které podlehla 6:3, 3:6 a 5:7, nejprve nepodala ruku hlavní rozhodčí a poté vzteky rozmlátila umpire…

V první sadě neproměnila Plíšková za stavu 5:1 dva setboly a poprvé v utkání přišla o servis, na druhý pokus ale set dopodávala. Ve druhém srovnala z 0:3 na 3:3, ale poté opět ztratila tři hry v řadě.

Nasazená turnajová šestka sice dokázala v rozhodujícím setu otočit skóre z 1:3 na 5:4. Poté při shodě za stavu 5:5 podle televizních záběrů poslala lehkou smeč do kurtu, avšak čárová rozhodčí zahlásila aut. Světové pětce nepomohly protesty ani přivolání supervizorky.