Radnice Prahy 3 v boji proti psím exkrementům zvolila experiment - na několik dní přestala uklízet ulici Štítného na Žižkově, aby ukázala lidem, jak bude místo znečištěné. Zkontrolovat stav pak přišel starosta Jiří Ptáček (TOP 09), který několik výkalů dokonce sám uklidil. (Foto: Praha 3)

Praha 3 rozjela už v loňském roce kampaň „Žižkov není šiškov“, která má bojovat proti psím exkrementům v ulicích městské části. Nyní radnice na několik dní přestala uklízet psí výkaly v ulici Štítného, aby ukázala obyvatelům, jak znečištěná bude oblast. Zkontrolovat stav pak přijel starosta Jiří Ptáček (TOP 09), který sám uklidil několik výkalů, když si vyzkoušel práci úklidové služby. 

Informovaly o tom Novinky.cz.

„Jen v téhle ulici jsme dnes napočítali přes 20 bobků, to je absurdní. Řada lidí má pocit, že se ulice neuklízí. Určitě je co zlepšovat, ale tento experiment ukázal, jak by to vypadalo, kdyby se opravdu neuklízelo,“ uvedl Ptáček pro server.

Radnice přestala ulici Štítného uklízet v úterý 14. ledna. Stav přišla zkontrolovat tři dny poté, v pátek 17. ledna.

Starosta si navíc na vlastní kůži vyzkoušel práci Pražských technických služeb. Dělat by to ale prý nechtěl.

Lidé si podle něj myslí, že když platí poplatek za psa, automaticky po něm nemusí uklízet, protože má povinnost udělat to město. To ale podle Ptáčka není pravda.

Foto: Praha 3

Praha 3 začala s kampaní s názvem „Žižkov není šiškov“ v loňském roce. V rámci toho navýšila radnice v ulicích počty stojanů se sáčky na psí exkrementy.

Městská část utratí podle serveru Blesk.cz za čistění ulic přibližně 20 milionů korun. Z toho asi 2 miliony jdou jen na odvážení specializovaných košů na psí exkrementy a na doplnění sáčků. (pel)