Ray Service si z veletrhu IDET odnesl důležitou dohodu o globální spolupráci.

Expozice společnosti Ray Service, předního výrobce kabelových svazků a elektromechanických celků, budila na veletrhu IDET v Brně velkou pozornost. Firma ze Starého Města u Uherského Hradiště se vypracovala ve významného dodavatele nejen kabeláží do vozidel pozemní techniky či do letectví, ale prosazuje se také jako dodavatel ucelených řešení. Rostoucí význam českého výrobce na mezinárodní scéně dokládá i dohoda o globální spolupráci, kterou Ray Service na veletrhu podepsal se společností John Cockerill Defence (JCD).

Ray Service byl společností JCD v České republice identifikován jako jeden z klíčových dodavatelů s vysokou kvalitou produkce. Podle uzavřené dohody bude společnost ze Starého Města u Uherského Hradiště více než pouhým subdodavatelem, ale vyroste v součást týmu JCD.

To znamená, že se bude podílet na designu i konstrukci a konzultovat otázky výběru materiálu a použitých technologií. Partnerství nezávisí na realizaci žádného projektu v České republice a je globální povahy.

„Naše společnost uzavírá strategická partnerství s předními světovými podniky obranného průmyslu s cílem lokalizovat výrobu špičkových produktů do České republiky. Vzniká tím přidaná hodnota pro českou ekonomiku a v případě obranných projektů pro domácí ozbrojené síly se snižuje závislost na dodávkách ze zahraničí,“ řekl Pavel Trubačík, vedoucí marketingu společnosti Ray Service.

„Jsme hrdi na to, že jsme se dokázali stát partnerem tak významné a renomované společnosti, jako je John Cockerill Defence,“ dodal.

John Cockerill Defence (dříve známá jako Cockerill Maintenance & Ingénierie) je společnost s více než 200letou tradicí. Mimo jiné je výrobcem modulární věže Cockerill® nesoucí hlavní zbraň ráže od 25 do 120 mm, která kombinuje značnou palebnou sílu s nízkou vahou za účelem vysoké mobility obrněných vozidel garantující výkon i ochranu posádky.

V České republice JCD usiluje o partnerství s Armádou České republiky, a to ve formě zapojení do projektu nových bojových vozidel pěchoty, který aktuálně probíhá, nebo do eventuálních upgradů vozidel Pandur II.

(pel)