Jesenický radní za ODS Martin Lang vyzval k zabití prezidenta Miloše Zemana. Podle něj "je to druhý Hitler a je potřeba ho podřezat jako svini“, napsal Lang v dubnu na sociální sítě.

Prezident Miloš Zeman je prý druhý Hitler a je potřeba ho „podřezat jako svini“. Jesenický radní Martin Lang (ODS) na Facebooku vyhrožoval prezidentovi smrtí. Předseda ODS Petr Fiala a další straničtí funkcionáři už Langův výrok odsoudili. Celou kauzou se navíc zabývá už i policie. 

Lang v dubnu kritizoval prezidenta Zemana za podporu náhrad církevních restitucí. Nazval ho „morální zrůdou a debilním bolševikem“.

Dále napsal, že „Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho podřezat jako svini.“

Poslance, kteří hlasovali pro zdanění, označil za „smradlavá, proradná prasata“, která je třeba „pozabíjet, aby svou morální zrůdností nenakazili zbytek národa“.Místopředseda jesenické ODS Martin Kuruc uvedl, že místní sdružení se od Langova vyjádření distancuje. Tamní buňka ODS už má svolanou radu, kde se budou zabývat setrváním Langa ve straně.

A politikův výrok odsoudily i špičky občanských demokratů v čele se šéfem Petrem Fialou. Ten očekává „patřičné kroky“ od místní organizace.

Mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa řekl, že případ byl postoupen pražské policii.

„Mohu potvrdit, že se případem zabýváme a momentálně jej prošetřujeme pro podezření z trestného činu vyhrožování násilím proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci,“ uvedl pro Deník N mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

(pel)