Neymar (na snímku vlevo) kvůli svým výstřelkům musí před Mistrovstvím Ameriky na kobereček k reprezentačnímu trenérovi Titemu.

Brazilská fotbalová hvězda, Neymar, musí na kobereček k reprezentačnímu trenérovi Titemu. Brazilský kouč chce před blížícím se fotbalovým Mistrovstvím Ameriky (Copa América) projednat s Neymarem jeho nevhodné chování, kvůli kterému dostal trest na 3 zápasy jak v Lize mistrů, tak ve francouzské lize. 

Trenér brazilské reprezentace řekl, že chce s Neymarem mluvit o jeho nevhodném chování, za které si „vysloužil“ zákaz hraní ve třech zápasech Ligy mistrů a ve třech zápasech francouzské Ligue 1.

Tite se připravuje na blížící se letní turnaj Copa América (Mistrovství Ameriky), které se bude hrát v Brazílii. Prozradil, že chce s kapitánem brazilské reprezentace, Neymarem, mluvit o „výchově a principech“.

Neymar (vlevo) se na večírku vyfotil se světoznámou umělkyní (původní profesí zpěvačka) zvanou Rihanna.

Neymar byl potrestán zákazem hraní v Champions League za urážku rozhodčího po zápase, v němž bylo Neymarovo PSG vyřazeno Manchesterem United. Neymar v tomto zápase ani nehrál, přesto se mu „podařilo“ spáchat čin, za který byl následně potrestán.

Domácí trest Neymar dostal za konflikt s fanouškem po prohře PSG ve finále francouzského poháru.

„Neymar se zachoval špatně a byla to jeho chyba,“ prohlásil Tite.

„Budu s ním o tom mluvit. Budu s ním mluvit o výchově,“ podotkl Tite.

„Budu s ním mluvit jako trenér Brazálie, ale také jako člověk,“ upřesnil.

„Bude to o výchově a principech. Každý problém týkající se hráčova chování bude řešen jako záležitost výchovy.“

Nejnovějším Neymarovým výstřelkem je neúčast na slavnostním předávání cen francouzské profesionální fotbalové asociace (cenu tam dostal Mbappé). Místo toho Neymar zavítal na módní přehlídku zpěvačky Rihanny…

Brazilská reprezentace začíná Mistrovství Ameriky zápasem proti Bolívii v Sao Paulu 14. června.

Turnaje Copa América (2019) se zúčastňují následující týmy:

(sfr)


Nejlepší světové fotbalové soutěže mohou diváci v České republice sledovat v přímých přenosech španělské La Ligy, italské Série A, anglické fotbalové Premier League i německé Bundesligy na DIGI TV.