Proti českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a za odvolání nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové (ANO) opět vyšly demonstrovat tisíce lidí v Česku.

Tisíce lidí napříč Českem opět demonstrovaly proti českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Požadují také odvolání nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové (ANO). Protestující se bojí možných změn na Nejvyšším státním zastupitelství a že by Benešová mohla být benevolentnější ke kauzám Babiše. 

Už třetí týden v řadě protesty organizuje spolek Milion chvilek pro demokracii. Tentokrát se v Praze na Staroměstském náměstí sešlo asi 20 tisíc lidí, stejně jako při minulém protestu.

Lidé drželi transparenty s hesly jako „Nezávislá justice“ nebo „Nás neodvoláš“.

Fotografie Babiše a Benešové na transparentech doprovázely nápisy „“Premiér nebo mistr zločinu?“ a „Ministryně spravedlnosti zakrývá mé zločiny“.

Účastníci protestu nesli české vlajky, ale i vlajky EU a transparenty.

Kromě Prahy se do protestů zapojily i další města a obce v České republice.

V Brně se na Dominikánském náměstí sešlo asi 4000 demonstrantů.

V Ostravě se sešlo několik stovek lidí.

Na 21. května spolek Milion chvilek ohlásil protest na Václavském náměstí. Organizace požaduje demisi Benešové a jmenování nezávislého ministra.

Z řad veřejnosti totiž zaznívají hlasy, že by Marie Benešová mohla být benevolentnější právě ke kauzám Babiše, i ke kauzám Hradu.

Protestující jsou nespokojeni i s počínáním Andreje Babiše kvůli jeho dlouhodobým a nevysvětleným problémům s farmou Čapí hnízdo.

Andrej Babiš protesty označil jako kampaň.

„Považuji to za divadlo. Demonstrace jsou načasované před eurovolbami, aby se naši političtí oponenti snažili burcovat voliče,“ uvedl ¨český předseda vlády.

Odpůrci Babiše a Benešové znovu vyšli demonstrovat. Požadují sesazení ministryně

(pel)