Fotbalový záložník Arjen Robben ohlásil, že po letošní sezoně opustí Bayern Mnichov. Zamířit by měl do nizozemské ligy, kde s fotbalem začínal. Angažovat by ho chtěl Groningen, Robbenův vůbec první profesionální klub kariéry. Zájem má o 34letého hráče ale také věhlasnější PSV Eidhoven.

V Bayernu působila nizozemská hvězda od roku 2009, během 198 odehraných utkání tam Robben vsítil úctyhodných 98 branek. S Bayernem vyhrál hned sedmkrát Bundesligu a jednou Ligu mistrů,

Jenže letošní sezona Bayernu zatím vůbec nevychází. Klub se v domácí lize trápí a je až na 4. příčce, na první Borussii Dortmund už tak ztrácí propastných 9 bodů. Sám Robben ale natolik špatnou sezonu nemá, zatím se trefil pětkrát a je s kanonýrem Thomasem Müllerem druhým nejlepším střelcem týmu.

Nicméně jeho čas v bavorském velkoklubu nejspíš nadešel, jak Robben přiznal pro server ESPN.

Čtvrtý nejlepší fotbalista světa podle ankety Zlatý míč z roku 2014 by se mohl senzačně vrátit do Groningenu, tedy klubu, kde s fotbalem začínal. Nizozemský celek však momentálně bojuje o udržení, nachází se na sestupové 16. příčce. I to nejspíš rozhodne, zdali Robben zamíří právě tam, či do PSV Eidhovenu, který o služby levonohého záložníka také stojí. (jaz)