Devětašedesátiletý Nizozemec požaduje po úřadech, aby mu umožnily změnit datum svého narození o 20 let. Namísto 69 let tak chce mít 49 let, cítí se totiž mladší. Jeho argumentem je fakt, že si dnes může člověk změnit své pohlaví.

Nizozemec Emile Ratelband se narodil 11. března 1949. teď ale požaduje, aby mu úřady oficiálně změnily toto datum na 11. března 1969.

„Žijeme v době, kdy si můžete změnit své jméno a změnit své pohlaví. Proč nemohu rozhodnout o svém věku?“ citovala ho BBC.

Úředníci jsou ovšem ohledně případu skeptičtí a věří, že neexistuje žádný právní mechanismus umožňující osobě změnit datum narození, píší nizozemská média. Jeden ze soudců chtěl vědět, co se stane s těmi 20 lety, které chce Ratelband vymazat.

Ratelband tvrdí, že se cítí diskriminován kvůli svému věku a že negativně ovlivňuje jeho pracovní příležitosti a také možnost seznámit se prostřednictvím seznamky Tinder.

„Když je mi 69 let, jsem limitovaný. Když mi bude 49 let, mohu si koupit nový dům, řídit jiné auto a mohu se více věnovat práci. Když jsem na Tinderu a řeknu, že mi je 69, nedostávám žádné odpovědi. Když mi bude 49, s tváří, kterou mám, budu v luxusním postavení,“ řekl.

Ratelband také tvrdí, že podle jeho doktorů má tělo 45letého muže.

K tomuto podivnému kroku se prý rozhodl jednoho dne, když stál před zrcadlem – ne proto, že se obával, že zestárne, ale proto, že chce co nejvíce využít svůj život. (jaz)