Cristiana Ronalda obvinily v krátkém sledu ze znásilnění už 2 ženy...

Cristiano Ronaldo čelí podle deníku Daily Mail hned dvěma obvinění ze znásilnění. Jednoho z nejlepších fotbalistů světa nejprve nedávno nařkla Američanka Kathryn Mayorgaová, že ji znásilnil v červnu 2009 v Las Vegas, nyní se objevila na scéně s podobným příběhem druhá žena.

Leslie Mark Stovall, právní zástupce Myorgaové, prohlásil, že se mu ozvala druhá žena, kterou měl hvězdný Portugalec znásilnit.

„Telefonicky mne kontaktovala další žena, která tvrdí, že měla (s Ronaldem) podobnou zkušenost,“ citoval list advokáta.

Totožnost další údajné oběti Stovall nesdělil, její svědectví však předal policejním orgánům v Las Vegas, které se už zabývají prvním ohlášeným případem.

Třicetiletá hvězda Juventusu a bývalý hráč Manchesteru United nebo Realu Madrid obvinění Mayorgaové popřel s tím, že žena s ním měla sex dobrovolně. Američanka však tvrdí, že ji zatáhl do ložnice a análně znásilnil. Její mlčení si pak měl koupit částkou v přepočtu 8,3 miliónu korun. Německý deník Der Spiegel nedávno zveřejnil nejen detaily z údajného znásilnění, ale i údajná zranění, které měl Ronaldo své tehdy pětadvacetileté oběti způsobit.

Případem se zabývá soud v Nevadě a velmi bedlivě ho sledují i sponzoři CR7, společnosti Nike a Electronic Arts. Například Nike, s níž Ronaldo spolupracuje od roku 2003, s ním před dvěma lety podepsala doživotní smlouvu údajně na miliardu dolarů. Další skandál by tak vítězi Ligy mistrů a evropskému šampiónovi renomé rozhodně nevylepšil.

Juventus nicméně svoji nejzářivější hvězdu podpořil a trenér Massimiliano Allegri s uspokojením kvituje, že už na hřišti Ronaldo válí a chytil se i střelecky. V sobotu CR7 pomohl gólem Staré dámě k výhře na hřišti Udine 2:0 a italský šampión vyhrál i osmý zápas od startu nového ligového ročníku.

Na obvinění Ronalda ze znásilnění nicméně zareagovala milánská burza. Akcie Juventusu na ní poklesly téměř o deset procent. (jaz)


Diváci v České republice mohou v přímých přenosech sledovat zápasy italské fotbalové Série A, anglické Premier League, španělské La Ligy i německé Bundesligy na DIGI TV. Kompletní přehled vysílání DIGI TV je k dispozici na stránkách https://www.digisport.sk/program/.