Barcelona dosáhla na finančním poli historického mezníku...

FC Barcelona je prvním sportovním klubem na světě, který překročil v ročních příjmech hranici miliardy dolarů. V loňské sezoně 2017/2018 činily ziska katalánského klubu 914 milionů eur, tedy 1,05 miliardy dolarů (23,6 miliardy korun).

Takové výše příjmů dosud nedosáhly ani zámožné americké kluby v tamních nejpopulárnějších sportech, tedy baseballu, basketbalu nebo americkém fotbalu. Barcelonské vedení informovalo, že v sezoně 2018/19 počítá s příjmy ve výši 960 milionů eur. Již dříve vyhlásilo cíl dosáhnout v roce 2021 hranice miliardy eur.

Barcelona skončila v zisku osmým rokem po sobě. V novém fiskálním roce přitom nemůže počítat s astronomickou částkou 222 milionů eur, kterou jí loni vynesl přestup brazilského útočníka Neymara do Paris St. Germain. Podle ekonomické rozvahy ji však vynahradí vyššími příjmy z reklam, vysílacích práv, Ligy mistrů a komerčních akcí na stadionu.

Své příjmy za minulou sezonu nedávno zveřejnil také Real Madrid, soupeř fotbalistů Plzně v základní skupině Ligy mistrů. Jeho zisky za uplynulý rok dosáhly 751 milionů eur, klub však do této částky nezapočítal sumy za přestupy fotbalistů. (jaz)


Diváci v České republice mohou v přímých přenosech sledovat zápasy španělské La Ligy, anglické Premier League, italské Série A i německé Bundesligy na DIGI TV. Kompletní přehled vysílání DIGI TV je k dispozici na stránkách https://www.digisport.sk/program/.