Záchranáři v Hamburku se snaží oživit poraněnou ženu (Foto: The Province)

Policie zastřelila muže, který napadl v německém měste Fulda nožem několik lidí. Někteří jsou údajně těžce zranění. K útoku došlo v místní pekárně. Už předtím ubodal v Hamburku na nástupišti Nigeřan svou německou exmanželku a roční dceru.

Policie dostala hlášení o muži, který kolem 4:20 na Flemmingstraße vtrhl do pekárny a napadl několik lidí nožem. Oběťmi útočníka se stali pracovníci pekařství a řidič dodávky. Někteří jsou vážně zraněni.

Když na místo dorazili policisté, útočník je okamžitě napadl kameny a obuškem. Minimálně jeden policista byl zraněn. Policisté proti muži použili zbraň a postřelili ho. Útočník později zranění podlehl.

Přesný počet zraněných ani motiv útoku policie zatím nesdělila. Není ani jasné, zda byl pachatel pod vlivem alkoholu nebo drog.Případ vyšetřuje hesenská kriminální policie ve spolupráci s prokuraturou ve Fuldě.

Nigeřan ubodal exmanželku a dceru

Třiatřicetiletý Nigeřan ubodal v Hamburku svou o rok starší exmanželku a roční dceru. K události došlo na nástupišti městské dráhy na stanici Jungfernstieg. Žena německé národnosti podlehla zraněním v nemocnici, dítě zemřelo na místě.

„Způsob, jakým muž usmrtil dítě i ženu, byl otřesný. Velmi cílený a velmi brutální,“ řekl týdeníku Focus mluvčí policie Timo Zill.

Muž chtěl nejprve podle jeho slov utéct, ale nakonec sám zavolal na tísňové telefonní číslo a policie ho vzápětí zadržela. O tom, zda na něj bude uvalena vazba, rozhodne v pátek soudce. Vyšetřovatelé ale zatím nenašli bodnou zbraň, uvedl Zill.

„Mnoho detailů je nám momentálně zcela nejasných, ale je mnoho svědků, které policie postupně vyslýchá. Budou se vyhodnocovat také kamerové záběry,“ dodal mluvčí.

Německo v poslední době zažilo šok z několika násilných činů spáchaných nožem. Například v Hamburku loni v říjnu Pákistánec ubodal svou dvouletou dceru. Muž se k činu přiznal, proces ještě neskončil.

V Kielu se zase zpovídá u soudu 40letý Turek, který na ulici údajně ubodal svou 34letou manželku před zraky jednoho z jejich dětí. Ve Freiburgu stanul před soudem 53letý muž alžírského původu, protože loni v červenci u pozemních garáží v městečku Teningen údajně ubodal kuchyňským nožem svou bývalou přítelkyni a jejich společného syna.

(jaz)