Akcie Juventusu po vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů poklesly téměř o čtvrtinu. Staré dámě tak nepomohlo ani angažování Cristiana Ronalda (CR7).

Ronaldův Juventus Turín po vyřazení s Ajaxem ve fotbalové Lize mistrů utrpěl nevídané ztráty. Hodnota klubu se masivně propadla. Akcie Juventusu na burze ztratily téměř čtvrtinu své hodnoty.

Juventus překvapivě vypadl už ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Ajaxem Amsterdam. To mělo zásadní dopady nejenom sportovní, ale i ekonomické. Den po porážce klesla hodnota akcií klubu téměř o čtvrtinu.

Odvetný zápas se přitom pro Starou dámu vyvíjel nadějně. Cristiano Ronaldo poslal Juventus hlavičkou do vedení a italský tým v odvetě mířil za postupem.

Jenže Ajax se nevzdal. Velmi rychle vyrovnal. a ve druhém poločase zápasu si amsterdamští mladíci doslova namazali Juventus na chleba. Vyhráli v Turíně 2:1 a v semifinále si to Ajax rozdá v londýnským Tottenhamem.

Přínos Cristiana Ronalda pro Juventus tak nebyl takový, jaký klub očekával. Navíc, pro Juventus se stalo vyřazení v Lize mistrů opravdovou pohromou. Netrvalo to ani 24 hodin a jeho akcie šly strmě dolů.

Po zahájení obchodování akcie Staré dámy odepsaly 22 procent a tržní hodnota firmy činila 1,3 miliardy eur.

Později část ztráty Juventus vyrovnal a pokles akcií se dopoledne pohyboval pod 16 procenty. Tržní hodnota klubu se propadla o 400 milionů eur (10,3 miliardy korun).

Naopak Ajax si výrazně polepšil. Po 22 leech se probojoval do semifinále Ligy mistrů a jeho akcie zpevnily téměř o devět procent. Tržní hodnota společnosti byla 342,8 milionu eur. (sfr)

Nejlepší světové fotbalové soutěže mohou diváci v České republice sledovat v přímých přenosech španělské La Ligy, italské Série A, anglické fotbalové Premier League i německé Bundesligy na DIGI TV.