Ronaldo čelí obvinění ze znásilnění Kathryn Mayorgaové. Fotbalista Juventusu Turín nařčení odmítá.

Cristiano Ronaldo a v důsledku i slavný Juventus Turín jsou ve velkém průšvihu. Policie Las Vegas začala podrobně prošetřovat případ údajného znásilnění americké občanky Kathryn Mayorgaové, jehož se měl před devíti lety dopustit právě Ronaldo. Americká policie už požádala italské úřady, aby jí zaslaly od útočníka Juventusu Turín vzorky DNA.

Třiatřicetiletý Ronaldo měl mít před devíti lety pohlavní styk s o rok starší Mayorgaovou. Údajně jí poté zaplatil v přepočtu 8,5 milionu korun za to, že o „události“ bude mlčet.

Mayorgaová však loni v říjnu veřejně oznámila, že ji tehdy Ronaldo znásilnil. Tvrdila, že ji Portugalec k sexu nutil, i když jej sama nechtěla.

Vyšetřovatelé v Las Vegas začali proto konat standardní úkony. Chtějí Ronaldovu DNA porovnat s tou, kterou našli na šatech Mayorgaové.

„V tomto případě postupuje policie Las Vegas stejně, jako u jakéhokoliv jiného sexuálního útoku. Vzorky DNA pomohou k usnadnění důkazů. Můžeme potvrdit, že oficiální žádost byla podána u italských úřadů,“ uvedla policejní důstojnice Laura Meltzerová.

Mayorgaová podle svých slov po události docházela na terapii a v prvním roce také pila hodně alkoholu. Její život se prý jakžtakž zlepšil až po pěti letech, i tak ale dodnes podle posudku psychiatra trpí depresí.

Žena se nyní o situaci rozhodla otevřeně mluvit mimo jiné proto, že chce, aby se zjistilo, jestli fotbalista – který byl tehdy hráčem Manchesteru United, dalších devět let strávil v Realu Madrid a letos přestoupil do Juventusu Turín – neznásilnil i další ženy. Odvahu jí podle jejích slov dodalo také hnutí #MeToo.

Ronaldo je současné době nejlepším střelcem Juventusu Turín i celé italské Serie A. Juventus na hvězdnou CR7 spoléhá také v blížícím se osmifinále Ligy mistrů, ve kterém se Stará dáma střetne s madridským Atléticem.(sfr)