Skupina PPF Petra Kellnera vykázala v prvním pololetí letošního roku čistý zisk 5,68 miliardy korun. Jedná se o 1,9 miliardy korun méně než firma vydělala za stejné období v roce loňském.

Finanční dům Air Bank ze skupiny PPF ve třetím čtvrtletí vykázal čistý zisk 1,222 miliardy korun. Zisk tak meziročně stoupl o 329 procent a poprvé v historii překonal miliardovou hranici.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství. Působí v Evropě, Rusku, Asii a Severní Americe. K poslednímu dni loňského roku skupina zaměstnávala celosvětově 170 tisíc lidí.

Majitel PPF Petr Kellner je podle nedávno zveřejněného žebříčku magazínu Forbes s majetkem v hodnotě 310 miliard korun i nadále nejbohatším Čechem. Odhad Kellnerova jmění Forbes meziročně nezměnil. V poslední době se spekulovalo, že by Kellner mohl koupit londýnský fotbalový klub Chelsea, který v současnosti vlastní ruský miliardář Roman Abramovič. (jaz)