Babišovo ANO by dle průzkumu Kantar TNS v březnu vyhrálo volby více než suverénně. Druhá ČSSD klesla na pouhých 12,5 procenta.

Nejsilnější vládní strana, Sobotkova ČSSD, se v nejnovějším průzkumu propadla na pouhých 12,5 procenta. Babišovo ANO získalo 32 % a vede tak o plných 20 procentních bodů. Do sněmovny by se v březnu podle průzkumu Kantar TNS dostaly ještě KSČM, ODS, lidovci, Okamurova SPD a TOP 09.

Sociálním demokratům klesly preference o 2,5 procentního bodu, ANO se proti minulému výzkumu udrželo na stejné úrovni.

Lidovci by v průzkumu Kantar TNS zpracovaného pro veřejnoprávní televizi získali dle volebního modelu 6,5 procenta hlasů. Vzhledem k tomu, že jejich již téměř dohodnutý koaliční partner, STAN, získal v průzkumu 4 procenta, dostala by se koalice lidovců se starosty do Sněmovny, jelikož těsně překročila požadovanou 10% hranici.

Na třetím místě za ČSSD se v březnovém průzkumu umístila KSČM s 11,5 procenty.

ODS proti minulému průzkumu dva procentní body ztratila a nyní by ji volilo 8,5 procenta.

Lidovci si o půl procentního bodu pohoršili na současných 6,5 procenta.

Beze změny se ziskem 6,5 procenta zůstaly TOP 09 a Okamurova SPD.

Žádná další strana by se v březnu dle volebního modelu Kantar TNS do sněmovny nedostala.

Podle aktuálního volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) by ANO získalo 32,5 procenta hlasů a sociální demokraté 22 procent.

Volební model STEM dle výzkumu z přelomu února a března přisoudil Babišovu ANO 27 procent a sociálním demokratům 15,5 procenta. (sfr)